• było, jest, będzie

  • lęk

  • samotność

  • pustka

  • akceptacja

  • wiara

  • siła

  • moc.

Icon rss  Co nowego w onkologii - rynekzdrowia.pl

W onkologii coraz częściej stawiamy na terapie celowane

Nowotwór to choroba, która jest wynikiem uszkodzenia materiału genetycznego. A skoro tak, to musimy się temu materiałowi przyjrzeć - tłumaczy w rozmowie z Gazetą Wyborczą prof. Janusz Siedlecki, kierownik Zakładu Onkologii Molekularnej i Translacyjnej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie ...

piątek, 19-01-2018

Kraków: żaden szpital nie chce się podjąć leczenia dzieci za pomocą protonoterapii

Krakowskie Centrum Onkologii do tej pory nie wyłoniło partnera, który podjąłby się leczenia małych pacjentów onkologicznych protonami w cyklotronie należącym do Instytutu Fizyki Jądrowej (IFJ). Ostatnia umowa w tym zakresie wygasła, a do konkursów nie zgłaszają się oferenci.

piątek, 19-01-2018

Eksperci: brakuje ośrodków kompleksowej diagnostyki i leczenia raka płuca

Rak płuca stanowi w Polsce ważny problem epidemiologiczny, medyczny, gospodarczy i społeczny, zasługujący na lepsze rozwiązania, niż te stosowane dotychczas - przekonywali w czwartek (18 stycznia) w Warszawie specjaliści prezentujący strategię walki z tym nowotworem.

czwartek, 18-01-2018

HCC 2018: dyskusja o nowych rozwiązaniach organizacyjnych w onkologii

- W programie III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach, podobnie jak podczas poprzednich edycji tego wydarzenia, nie zabraknie sesji dotyczących najnowszych metod diagnozowania i leczenia chorób nowotworowych - mówi dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii, kierownik Oddziału Zachowawczego Kliniki Nowotworów ...

czwartek, 18-01-2018

HCC 2018: o przełamywaniu barier w onkologii i transplantologii

Mamy coraz więcej leków, które w sposób wybiórczy atakują komórki nowotworowe, oszczędzając tkanki prawidłowe. Jednak ich wprowadzanie do terapii celowanych jest utrudnione, gdyż są to leki drogie - mówi prof. Sebastian Giebel, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii w Centrum Onkologii ...

środa, 17-01-2018

Specjaliści o protonoterapii: lepiej leczyć w kraju niż płacić zagranicznym ośrodkom

W naszym kraju powinien powstać drugi ośrodek radioterapii protonowej. Centrum Cyklotronowe Bronowice IFJ PAN w Krakowie to za mało - przekonują eksperci, którzy zaprezentowali raport pt. "Strategia rozwoju protonoterapii w Polsce".

sobota, 13-01-2018

Kujawsko-Pomorskie: rak płuca należy do najczęstszych zabójców

W województwie kujawsko-pomorskim rośnie liczba zachorowań na nowotwory złośliwe. Do najczęstszych należy rak płuca.

piątek, 12-01-2018

Jeden ośrodek protonoterapii to za mało. Kolejny powstanie przy Wielkopolskim Centrum Onkologii?

Polska potrzebuje co najmniej 2-3 ośrodków radioterapii protonowej - wskazywali w czwartek (11 stycznia) w Warszawie eksperci prezentujący raport pt. "Strategia rozwoju protonoterapii w Polsce".

czwartek, 11-01-2018

Powstanie Narodowy Instytut Onkologiczny? Są głosy za i przeciw

Jak zapowiedział podczas swojego grudniowego exposé premier Mateusz Morawiecki, Polska doczeka się w końcu Narodowego Instytutu Onkologicznego. I choć nie ma wśród onkologów różnicy zdań co do tego, że Instytut jest potrzebny, to pojawiają się one w chwili, gdy zaczyna się ...

czwartek, 11-01-2018

Utworzenie Narodowego Centrum Onkologii powinno być częścią zmian systemowych

Narodowy Instytut Onkologii powinien powstać w Polsce już wiele lat temu - ocenia prof. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, prezes Ogólnopolskiego Zrzeszenia Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych.

czwartek, 11-01-2018

HCC 2018: o leczeniu nowotworów rozmawiajmy nie tylko z onkologami

- Lekarz i pacjenci powinni być partnerami. Poza tym lekarz nie działa sam, ściśle współpracuje z tzw. personelem pomocniczym i uzupełniającym - szczególnie w onkologii, która jest dziedziną wielospecjalistyczną - podkreśla prof. Krzysztof Składowski, dyrektor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii ...

wtorek, 09-01-2018

NFZ przeprasza za to, że chorzy nie dostają kart DiLO

Pacjenci chorzy na raka lub z podejrzeniem choroby nowotworowej nie dostają zielonych kart, które - przynajmniej w teorii - gwarantują badanie i leczenie z ominięciem kolejek - podaje Gazeta Wyborcza.

piątek, 05-01-2018

Łódź: w Szpitalu im. Kopernika rusza Prostate Cancer Unit

W styczniu w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi zacznie działać Prostate Cancer Unit. Ośrodek specjalizujący się w terapii raka prostaty będzie oferował kompleksowe podejście do leczenia.

sobota, 16-12-2017

Wrocław: 35 mln zł na nowy ośrodek dla chorych na nowotwory

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu planuje uruchomienie Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów. W tym celu lecznica rusza z budową nowego obiektu. Jego szacowany koszt to 35 mln zł.

wtorek, 05-12-2017

Eksperci radzą jak wybrać najlepsze miejsce do leczenia raka

Pacjenci z rozpoznanym nowotworem, tuż po postawieniu diagnozy czują się zagubieni. Nie wiedzą, jaki wybrać ośrodek, w którym przejdą leczenie. To trudna decyzja, zwłaszcza, że w grę wchodzi walka o życie.

piątek, 01-12-2017

NFZ: rozliczanie świadczeń onkologicznych

Opublikowano zarządzenie prezesa NFZ nr 117/2017/DSOZ z 30 listopada 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ).

czwartek, 30-11-2017

Straty szpitali onkologicznych nadal rosną

Publiczne szpitale onkologiczne tracą płynność finansową. NFZ nie zapłacił im blisko 200 mln zł za nadwykonania, a straty wynikające z niedoszacowania wyceny procedur onkologicznych wynoszą ok. 500 mln zł.

środa, 08-11-2017

Zaawansowany rak prostaty: wczesne wdrożenie nowoczesnego leczenia = lepsze efekty terapii

Od 1 listopada br. w ramach programu leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego objęty został refundacją w nowym, rozszerzonym wskazaniu - u pacjentów, u których zastosowanie chemioterapii nie jest jeszcze klinicznie wskazane - lek Zytiga (octan abirateronu).

niedziela, 05-11-2017

Do oceny jakości potrzebujemy danych

Temat jakości w ochronie zdrowia nadal wybrzmiewa w zbyt małym zakresie - ocenia Fundacja Onkologia 2025, która opublikowała właśnie raport "Jakość w ochronie zdrowia na przykładzie wytycznych do akredytacji breast units".

sobota, 04-11-2017

Onkologia: lista wyzwań terapeutycznych i organizacyjnych

17 centrów onkologii, placówek o najwyższej referencyjności, świadczących usługi w zakresie 50 proc. wszystkich świadczeń onkologicznych dla polskich pacjentów, jest obecnie zadłużonych na kwotę ponad 500 mln zł - informował 23 października dr Janusz Meder podczas sesji „Onkologia - wyzwania terapeutyczne ...

środa, 01-11-2017

Icon rss  Rak piersi - aktualne doniesienia - rynekzdrowia.pl

Gniezno: przeprowadzili nowatorską operację rekonstrukcji piersi

W Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie 4 stycznia wykonana została nowatorska operacja rekonstrukcji piersi przy użyciu innowacyjnej siatki. Operację przeprowadził doc. Dawid Murawa, kierownik prowadzonego przez Sowmed oddziału chirurgii w gnieźnieńskiej lecznicy.

sobota, 06-01-2018

Gniezno: przeprowadzili nowatorską operację u pacjentki z rakiem piersi

Pacjentka prowadzonego przez Sowmed oddziału chirurgicznego Szpitala Chrztu Polski w Gnieźnie przeszła w czwartek (30 listopada) nowatorski zabieg usunięcia raka piersi z wykorzystaniem specjalnych, niepromieniotwórczych znaczników magnetycznych.

piątek, 01-12-2017

Profilaktyczna mastektomia zapobiega rakowi. Czy będzie świadczeniem gwarantowanym?

40-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej, była posłanka, walczy o dostęp kobiet do refundowanej profilaktycznej mastektomii. Jest jedną ze 100 tys. Polek z mutacją genu BRCA1. Zachorowała na raka piersi. W Niemczech poddała się mastektomii podskórnej obu piersi. NFZ nie refunduje się...

piątek, 17-11-2017

Badania: komórki raka wykorzystują odpady metabolizmu jako paliwo do życia

Jak wykazały badania naukowców z USA opublikowane na łamach tygodnika "Science", komórki raka piersi wykorzystują amoniak - odpad metabolizmu - do produkcji białek i pobudzenia wzrostu. Amoniak jest w tym przypadku źródłem azotu, niezbędnego m.in. do powstawania aminokwasów, czyli podstawowego...

czwartek, 02-11-2017

Leczenie w raku piersi - jeszcze czekamy na dostęp do niektórych terapii

Dostęp do leczenia w raku piersi w ciągu ostatnich lat wyraźnie się poprawił, ale nie nadal część pacjentek otrzymuje chemioterapię, choć są nowocześniejsze metody leczenia - podkreśla dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii -...

piątek, 27-10-2017

Piła: pacjenci spotkali się ze specjalistami z centrum onkologii

"Pacjenci partnerem w tworzeniu polityki w zakresie opieki onkologicznej" - pod tym hasłem odbyło się kolejne z cyklu spotkań Wielkopolskiego Centrum Onkologii z pacjentami.

sobota, 14-10-2017

Łódź: profilaktyka raka piersi częścią wydarzenia modowego

Breast Reconstruction Awareness Day jest inicjatywą ogólnoświatową, mającą na celu profilaktykę i edukację w zakresie wiedzy dotyczącej nowotworów piersi i, co bardzo istotne, promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. W tym roku BRA DAY stanie się częścią wydarzenia modowego Łódź Young...

poniedziałek, 09-10-2017

MZ przypomina: październik miesiącem walki z rakiem piersi

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym kobiet, co dotyczy krajów rozwiniętych i rozwijających się. Wśród wszystkich chorób nowotworowych jest drugą, po raku płuca, przyczyną umieralności kobiet w Polsce.

poniedziałek, 02-10-2017

Rak piersi "dotyka" nie tylko kobiety. To także problem jej partnera, ojca, syna...

Kobiece piersi w męskich rękach - tak najkrócej można ująć przesłanie 2. edycji kampanii społecznej na rzecz raka piersi pod hasłem "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa". Jak podkreśla psychoonkolog Adriana Sobol, "BreastFit" to nie tylko sztuka badania piersi, ale również...

sobota, 30-09-2017

Zamiast lekarza wybrała znachora, guz rozsadził jej pierś. To w Polsce

Do szczecińskiego szpitala trafiła kobieta z nowotworem piersi. Guz tak bardzo się rozrósł, że rozerwał pierś pacjentki. Jak się okazało, kobieta zwlekała z wizytą u onkologa od dwóch lat. W tym czasie "leczyła" się u znachora. Sprawę bada prokuratura.

poniedziałek, 25-09-2017

Komisja Europejska zarejestrowała nowy lek w terapii raka piersi

Lek rybocyklib został zarejestrowany w UE w pierwszej linii leczenia chorych na miejscowo zaawansowanego lub przerzutowego raka piersi HR+/HER2- w skojarzeniu z dowolnym inhibitorem aromatazy - informuje firma Novartis w komunikacie prasowym.

wtorek, 05-09-2017

Polskie breast cancer unity nabierają kształtów

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opracowała projekt dotyczący centrów leczących nowotwory piersi. Placówka taka ma gwarantować pacjentkom bezpieczeństwo, szybką diagnostykę, różnorodne leczenie na wysokim poziomie.

wtorek, 08-08-2017

Opole: jak rozmawiać o raku piersi

W Opolskim Centrum Onkologii kobiety z zaawansowanym rakiem piersi po raz drugi spotkały się na warsztatach, których celem jest pomoc chorym i ich bliskim w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji.

poniedziałek, 24-07-2017

Oferta publiczna akcji Braster SA. Zapisy ruszają 10 lipca

Cena maksymalna akcji oferowanych w publicznej ofercie Braster SA, producenta systemu domowej profilaktyki raka piersi, wyniesie 16,50 zł. Oznacza to, że wartość całej oferty może sięgnąć do 49,5 mln zł brutto. Od poniedziałku 10 lipca do poniedziałku 17 lipca potrwają...

niedziela, 09-07-2017

Bezpłatna mammografia dla pacjentek 50 plus

Kobiety, które w 2017 kończą 50 lat, wejdą do Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Wykonywana w jego ramach mammografia umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

czwartek, 04-05-2017

Braster doceniony przez holenderskie Ministerstwo Gospodarki

System domowej profilaktyki raka piersi Braster, który został zaprojektowany wspólnie z holenderską firmą Pezy Group, został doceniony przez Ministerstwo Gospodarki w Holandii podczas Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle - Hannover Messe 2017.

wtorek, 25-04-2017

Lublin: szpital odpiera zarzuty NIK dot. profilaktyki raka piersi i szyjki macicy

Najwyższa Izba Kontroli nie pozostawiła suchej nitki na realizacji w województwie lubelskim programów profilaktycznych, które miały pomóc we wczesnym wykrywaniu nowotworów piersi i szyjki macicy.

poniedziałek, 10-04-2017

Rak piersi: mastektomia dotyka każdego aspektu życia pacjentki

Po leczeniu raka piersi ważna jest szeroko rozumiana rehabilitacja: zarówno fizjoterapia, jak i wsparcie psychospołeczne - mówi dr Hanna Tchórzewska-Korba, kierownik Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

sobota, 25-03-2017

Specjalistka o rehabilitacji po leczeniu raka piersi: potrzebny jest efektywny wysiłek

Po leczeniu raka piersi ważna jest szeroko rozumiana rehabilitacja: zarówno fizjoterapia, jak i wsparcie psychospołeczne - mówiła w czwartek (23 marca) dr Hanna Tchórzewska-Korba, kierownik Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, podczas konferencji "Wszystko o...

czwartek, 23-03-2017

Wrocław: Breast Unit we Wrocławiu zacznie wkrótce przyjmować pacjentki

Budynek, który powstał na terenie Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu ma już pozwolenie na użytkowanie, ale trzeba jeszcze uzupełnić i przetestować sprzęt medyczny oraz umeblować nowy pawilon.

czwartek, 09-03-2017

Icon rss  Czerniak - aktualne doniesienia - rynekzdrowia.pl

Czerniak: terapia skojarzna niwolumab - ipilimumab lub monoterapia niwolumabem skuteczniejsze od mon…

Niwolumab w skojarzeniu z ipilimumabem oraz monoterapia niwolumabem istotnie poprawiają przeżycia całkowite w porównaniu z monoterapią ipilimumabem u pacjentów z uprzednio nieleczonym zaawansowanym czerniakiem.

czwartek, 06-04-2017

Gdańsk: wideodermatoskop jest, ale kontraktu z NFZ nie ma

W szpitalu Copernicus w Gdańsku od roku stoi niemal nieużywany wideodermatoskop, najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania zmian na skórze, w tym nowotworów. Szpital jest jedyną publiczną placówką na Pomorzu, która ma takie urządzenie.

czwartek, 16-02-2017

Czy Rosjanie mają lek na przerzutowego czerniaka?

Minister zdrowia Rosji Weronika Skworcowa oświadczyła, że testowany jest pierwszy rosyjski preparat na raka. Jak przekonuje dotychczasowe testy wskazują na bardzo dobre rezultaty w zakresie likwidacji przerzutowego czerniaka.

piątek, 30-12-2016

Onkologia 2016: tak eksperci podsumowują rok

Co w mijającym 2016 r. wydarzyło się w onkologii? Na to pytanie próbowali w czwartek (15 grudnia) odpowiedzieć specjaliści, uczestnicy spotkania ''Onkologia 2016 - podsumowanie roku'', zorganizowanego w Warszawie przez Polską Unię Onkologii.

piątek, 16-12-2016

Bytom: w szpitalu nr 4 pracuje sonda, pomoże chorym na raka piersi i czerniaka

Chirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu od kilku dni mają sondę SentiMag do nieizotopowego wykrywania węzłów chłonnych wartowniczych. Przy użyciu sondy zoperowali już trzy pacjentki.

środa, 07-12-2016

Zaawansowany rak skóry: są skuteczne leki celowane, problem w refundacji

Terapie celowane dają możliwość leczenia pacjentów z zaawansowanym rakiem skóry, dla których nie było dotychczas żadnej oferty. Problemem jest jednak brak refundacji - mówili w czwartek (24 listopada) w Warszawie eksperci podczas spotkania odbywającego się w ramach kampanii edukacyjnej Polskiej...

czwartek, 24-11-2016

Leki dla chorych na nowotwory skóry nie są dostatecznie finansowane

Eksperci twierdzą, że pacjenci z zaawansowanym rakiem podstawnokomórkowym skóry oraz z zaawansowanym czerniakiem nie mogą skorzystać z leczenia celowanego molekularnie. Terapie nie są finansowane w ramach programów lekowych.

środa, 09-11-2016

Prof. Rutkowski: zdrowa opalenizna nie istnieje

Czerniak to nowotwór o największej dynamice wzrostu zachorowań. W Polsce co roku odnotowuje się ponad 3,5 tys. nowych przypadków. Zapadalność  podwaja się co 10 lat. W ciągu ostatnich 20 lat zwiększyła się o ponad 300 proc.

środa, 17-08-2016

Opalenizna nie jest w modzie

W Polsce dramatycznie rośnie liczba pacjentów z czerniakiem skóry. Ryzyko zachorowania powoduje zarówno niekontrolowane wystawianie się na słońce, jak i korzystanie z solariów - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

poniedziałek, 11-07-2016

Polacy i Szwajcarzy szukają lepszych i tańszych związków do walki z czerniakiem

Polsko-szwajcarski zespół szuka związków peptydowych, które będą działały na układ immunologiczny podobnie jak przeciwciała i pomogą w skuteczniejszym leczeniu czerniaka. W ramach badań naukowcy ze Szwajcarii projektują związki metodami komputerowymi, a Polacy je syntetyzują i badają.

czwartek, 07-07-2016

Refundacja immunoterapii w pierwszej i drugiej linii leczenia czerniaka

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji leku Keytruda (pembrolizumab) od 1 lipca 2016 roku w leczeniu czerniaka skóry lub błon śluzowych.

czwartek, 30-06-2016

Preparaty na SM i czerniaka na liście leków refundowanych

Resort zdrowia wpisał sześć innowacyjnych leków na nową listę refundacyjną, która ma zacząć obowiązywać od 1 lipca. Wśród nich znalazły się dwa leki stosowane w stwardnieniu rozsianym (SM), jeden w raku piersi, jeden w leczenia ostrej białaczki limfocytowej i dwa...

wtorek, 28-06-2016

Leczenie czerniaka: na liście refundacyjnej dwie terapie nowej generacji

Z projektu listy refundacyjnej opublikowanego 24 czerwca wynika, że od 1 lipca 2016 r. Ministerstwo Zdrowia obejmie refundacją dwie nowoczesne terapie immunoonkologiczne w leczeniu czerniaka 1. i 2. linii.

sobota, 25-06-2016

Czerniak: terapia celowana w skojarzeniu uznana za innowacyjną przez NICE

Brytyjski National Institute for Health and Care Excellence (NICE) uznał leczenie dabrafenibem w skojarzeniu z trametynibem za terapię innowacyjną w czerniaku i rekomenduje stosowanie jej w leczeniu nieresekcyjnego lub przerzutowego czerniaka u dorosłych pacjentów z mutacją BRAF V600.

czwartek, 09-06-2016

CHMP rekomenduje stosowanie niwolumabu z ipilimumabem w leczeniu zaawansowanego czerniaka

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) przy Europejskiej Agencji Leków zarekomendował stosowanie niwolumabu w skojarzeniu z ipilimumabem w leczeniu zaawansowanego (nieoperacyjnego lub przerzutowego) czerniaka u dorosłych. Rekomendację CHMP zweryfikuje teraz Komisja Europejska (KE).

środa, 27-04-2016

Potrafimy skuteczniej leczyć zaawansowanego czerniaka

Naukowcy pracujący w międzynarodowym zespole opracowali nowy schemat leczenia zaawansowanego czerniaka, który charakteryzuje się nie uzyskiwaną dotąd skutecznością.

czwartek, 21-04-2016

Prof. Rutkowski: postęp w leczeniu zaawansowanego czerniaka jest duży, ale...

Zastosowanie równolegle dwóch nowoczesnych leków w ramach terapii skojarzonej jest szansą dla chorych na walkę z zaawansowaną, dającą przerzuty postacią czerniaka złośliwego. Takie leczenie może wydłużyć czas przeżycia średnio o 25 miesięcy, a dzięki obniżonej toksyczności poprawia jakość życia pacjentów...

piątek, 18-03-2016

Prof. Rutkowski o postępie w leczeniu przerzutowego czerniaka

Dla pacjentów z czerniakiem poznanie mechanizmów molekularnych stało się ok. 5 lat temu przełomem, gdyż pozwoliło odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta choroba się rozwija - podkreśla prof. Piotr Rutkowski, kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków, Centrum Onkologii -...

niedziela, 28-02-2016

RPD: solaria groźne dla dzieci

Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do Ministerstwa Zdrowia o ograniczenie najmłodszym dostępu do solariów.

czwartek, 04-02-2016

Terapia czerniaka: AOTMiT rekomenduje refundację niwolumabu

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) rekomenduje objęcie refundacją niwolumabu, inhibitora immunologicznego punktu kontrolnego PD-1, w ramach programu lekowego w leczeniu zaawansowanego czerniaka u dorosłych.

środa, 13-01-2016

Icon rssNCI Fact Sheets

Palliative Care in Cancer

A fact sheet that describes the role of palliative care, which is comfort care given to a patient who has a serious or life-threatening disease, such as cancer, from the time of diagnosis and throughout the course of illness.

piątek, 12-01-2018

Harms of Cigarette Smoking and Health Benefits of Quitting

A fact sheet that lists some of the cancer-causing chemicals in tobacco smoke and describes the health problems caused by cigarette smoking and the benefits of quitting.

czwartek, 21-12-2017

HIV Infection and Cancer Risk

A fact sheet that describes the increased risk of certain types of cancer by people infected with HIV. These cancers include Kaposi sarcoma, Hodgkin and non-Hodgkin lymphoma, and cancers of the anus, cervix, liver, and lung. Also describes what...

czwartek, 05-10-2017

Cancer in Children and Adolescents

A fact sheet about statistics, types, causes, and treatment of childhood cancers in the United States.

piątek, 01-09-2017

Asbestos Exposure and Cancer Risk

A fact sheet about asbestos, asbestos-related diseases, and who to contact for more information.

czwartek, 15-06-2017

Prostate-Specific Antigen (PSA) Test

A fact sheet that describes the PSA screening test for prostate cancer and explains the benefits and limitations of the test.

piątek, 09-06-2017

Hormone Therapy for Breast Cancer

A fact sheet that describes hormone therapy (including antiestrogens, LH-RH agonists, aromatase inhibitors, and SERMs) and its role in preventing and treating breast cancer. Includes information about possible side effects.

piątek, 03-03-2017

Obesity and Cancer

A fact sheet that summarizes the evidence linking overweight and obesity to the risk of various cancers and to cancer survivorship.

piątek, 03-02-2017

Physical Activity and Cancer

A fact sheet that summarizes evidence linking exercise and other physical activity, including work and household chores, to reduced cancer risks.

piątek, 03-02-2017

Hair Dyes and Cancer Risk

A fact sheet that reviews research about the possibility of a connection between personal hair dye use and cancer.

piątek, 13-01-2017

Fundacja Onkologiczna DSS

z siedzibą we Wrocławiu
ul. Legnicka 76

Adres do korespondencji:
54-060 Wrocław, ul. Górecka 99B
email 36 36 fundacja@fundacja-onkologiczna.pl
KRS: 0000499246   REGON: 022407411
NIP: 8943054114

Rachunek bankowy:
71 1940 1076 3131 0619 0000 0000